Merk
  MSI
Garansi
  Garansi 2 tahun
Item Number
Berat Pengiriman
  4 Kg
Spesifikasi :
  • Processor : Intel Core Ultra 9 – 288V 3.3 – 5.1 GHz
  • Display : 16″ inch 16:10, 3840 x 2400 pixel 283 PPI, OLED, 100% DCI-P3
  • Memory : 32GB LPDDR5x-8533MHz
  • Storage : 1TB*1 NVMe SSD PCIe Gen4
  • Graphics : Integrated Intel Arc Graphics
  • Keyboard : Single Backlit Keyboard (White) with Copilot Key
  • Wireless : 802.11 be Wi-Fi 7 + Bluetooth v5.4
  • Ports : 1x SD (XC/HC) Card Reader; 1x HDMI 2.1 (8K @ 60Hz / 4K @ 120Hz); 1x Type-A USB3.2 Gen2; 2x Thunderbolt 4 (DisplayPort/ Power Delivery 3.0); 1x Mic-in/Headphone-out Combo Jack
  • Sensor : 1x Proximity Sensor; 1x Ambient Light Sensor
  • Webcam : IR 5MP Webcam with Dual Mic and Privacy Shutter Design
  • Audio :2 x Speakers 2W
  • Battery : 4 cell 99.9 Battery (Whr), 100W PD adapter