MSI Stealth 15 A13VF (9S7-16V611-049) /Core i7-13620H/16GB/1TB SSD/RTX4060 8GB/15.6″ UHD 120Hz/Win 11 Home/Core Black
Merk
  MSI
Garansi
  2 TAHUN GARANSI
Item Number
Berat Pengiriman
  8 Kg
Spesifikasi :
  • Processor : Intel® Core™ i7-13620H Processor 24M Cache, up to 4.90 GHz
  • Display : 15.6″ UHD 4K(3840×2160), 120Hz Refresh Rate, IPS-Level, 100% DCI-P3(Typical)
  • Memory : DDR5 16GB (8GB*2, DDR5-5200), 2 Slots, Max 64GB
  • Storage : 1TB NVMe PCIe, 2x M.2 SSD slot (NVMe PCIe Gen4) (Include used)
  • Graphics : RTX 4060 Laptop GPU GDDR6 8GB, Up to 2250MHz Boost Clock 90W Maximum Graphics Power with Dynamic Boost. *May vary by scenario
  • Keyboard : Single Backlit Keyboard (White)
  • Wireless : Intel Wi-Fi 6 AX201(2*2 ax) + BT5.2
  • Ports : 1x Type-C USB3.2 Gen2; 1x Type-C (USB3.2 Gen2 / DP) with PD charging; 2x Type-A USB3.2 Gen2; 1x HDMI™ 2.1 (8K @ 60Hz / 4K @ 120Hz); 1x RJ45; 1x Mic-in/Headphone-out Combo Jack
  • Webcam : HD type (30fps@720p)
  • Audio : 2x 2W Speaker, 1x Mic-in/Headphone-out Combo Jack
  • Battery : 3 cell, 53.5Whr, 180W Adaptor